Dwa zabiegi dla Twojej urody w hotelu SPA

Dwa zabiegi dla Twojej urody w hotelu SPA

Szykujesz się na wyjazd do hotelu SPA, jednak nie wiesz, jakie zabiegi wybrać? W takim razie świetnie, że czytasz nasz artykuł. Dobry wyjazd nie może być ubogi w wysokojakościowe zabiegi pielęgnujące. Poznaj mezoterapię igłową oraz depilację laserową. Zapraszamy do lektury!

Mezoterapia bezigłowa

To ulepszona wersja mezoterapii mikroigłowej. Jak sama nazwa wskazuje, podczas tego zabiegu nie stosuje się igieł. Głównym celem mezoterapii tego typu jest dostarczenie skórze niezbędnych składników odżywczych, które poprawiają jej wygląd i przede wszystkim jakość. Zabiegi te można łatwo kupić jako na przykład pakiety pobytowe w górach. W hotelach SPA mezoterapia jest bardzo popularna, zwłaszcza w obiektach oznaczonych pięcioma gwiazdkami. Podczas tego zabiegu osoba, przeprowadzająca wykorzystuje zjawiska fizyczne, które zachodzą w skórze.

Odżywcze substancje są aplikowane pod skórę za pomocą specjalnego urządzenia, które wytwarza napięcie radiowe. Wysyłane impulsy do skóry sprawiają, że substancja czynna szybciej się wchłania, a także lepiej działa na skórę. Przed zabiegiem trzeba zdjąć wszystkie ozdoby metalowego, a więc zazwyczaj trzeba zdjąć biżuterię. Po pozbyciu się zabronionych elementów trzeba przejść do dezynfekcji skóry. Do ciała aplikowane są elektrodę, a kosmetyczka wpuszcza aktywną substancję przez głowicę

Depilacja laserowa

Sprzedawana przez hotele pakiety pobytowe w górach bardzo często obejmują depilację laserową. To zabieg, który sprawia, że skóra pozostaje gładka przez długi czas. Depilacja wykonywana laserem to świetna alternatywa dla osób, które nie mają czasu na częste, tradycyjne golenie maszynką. Zaletą takiej depilacji jest to, że małe włoski długo nie powracają. Jednak aby owłosienie nie powróciło, trzeba regularnie poddawać się zabiegowi tego typu. Do eliminacji niechcianego owłosienia lekarz używa wiązek światła, które koncentrują się na mieszkach włosowych. Dlaczego? Ponieważ jest tam melanina, musi ulec zniszczeniu, aby zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty.